Loading…

جالب ترین ایده ها برای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی

چگونه می توانیم با کمترین هزینه دکوراسیون نشیمن خانه را زیبا و شیک طراحی و چیدمان کنیم؟

طراحی نشیمن
دکوراسیون اتاق نشیمن، در واقع مهمترین بخش طراحی داخلی و چیدمان هر خانه محسوب می شود، زیرا بیشتر وقت خانواده، دورهمی و گفتگوها، اوقات خوش و خاطره انگیز برای فرزندان و والدین در این فضا سپری می شود. به یک معنا، خانه و خانواده در نشیمن خلاصه می شود. به همین دلیل در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن، علاوه بر توجه به زیبایی و شیک بودن، رعایت نکات فنی به منظور بالابردن سطح آسایش و راحتی اعضای خانواده بسیار ضرورت دارد. ما در این بخش مهم ترین نکات را برای آشنایی شما معرفی می کنیم، اما از آنجایی که هر خانه داستان خودش را دارد و طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن در هر خانه وابسته به اندازه ها، بودجه و روحیات هر خانواده متفاوت است، تیم معماریال آمادگی دارد تا ضمن مشاوره به خانواده های محترم در این خصوص، بهترین خدمات را در این زمینه با مقرون به صرفه ترین هزینه ارائه نماید.

 اگر میخواهید بدانید معماریال چگونه کار می کند و برای اینکه از خدمات معماریال استفاده کنید میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید:

در صفحه اینستاگرام معماریال memariall@ مطالب خواندنی جالبی به همراه جدیدترین مدل های طراحی اتاقنشیمن نمایش داده شده است. برای عضویت در پیج اینستاگرام ما و استفاده از تخفیف های ویژه باشگاه اینستاگرام معماریال هم از لینک بالا استفاده کنید. هر سوالی داشتید می توانید با شماره 14 87 26 00 99 98+ هر روز از ساعت 9 الی 20 در میان بگذارید. ما در کنار شما هستیم و خوشحال می شویم بتوانیم مفید واقع شویم.

اتاق نشیمن ، دکوراسیون اتاق نشیمن ، طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن ، رنگ، خانواده ، طراحی اتاقنشیمن ، طراحی داخلی اتاق نشیمن ،  طراحی اتاق نشیمن ، چیدمان اتاق نشیمن ، کاغذ دیواری اتاق نشیمن ، اتاق تلویزیون ، تی وی روم ، اتاق تی وی ، طراحی اتاق خانواده ، دکوراسیون نشیمن ، مبل نشیمن ، کفپوش اتاق نشیمن ، کمد اتاق نشیمن ، دیزاین اتاق نشیمن ، مبلمان ، انتخاب مبلمان ، انتخاب چیدمان ، نشیمن ، کرسی ، تی وی ، کتابخانه ، میز وسط مبل ، آباژور ، راحتی ، گلدان نشیمن ، کدبانو ، شب نشینی ، طراح نشیمن .

طراحی و چیدمان

رنگ های مناسب برای فضای نشیمن را چگونه انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ از پر چالش ترین و بحث برانگیز ترین نمودهای طراحی داخلی است. چنان که نقاش و نظریه پرداز ژوزف آلبرز Josef Albers اشاره می کند: " رنگها خود را در یک جریان پیوسته و مرتبط با همجواری ها و موقعیت های متغیر ارائه می کنند." وقتی موضوع انتخاب رنگی مناسب برای اتاق نشیمن باشد، موضوع بغرنج تر هم خواهد بود. اما در یک کلام در واقع دو موضوع باید مورد توجه قرار گیرد: یکی موضوع سلیقه مورد پسند خانواده و دوم انتخاب ترکیب یا همنشینی مناسب.

شناخت سلیقه ای که مورد توافق همه ( والدین ، فرزندان و حتی مهمانان ) باشد البته کاری ساده نیست. یک متخصص طراحی داخلی به مدد دانش و تجربه ای که دارد می تواند ما را به سمت یک انتخاب خوب هدایت کند. اگر چه شاید کمک گرفتن از یک دکوراتور یا طراح برای طراحی فضا و انتخاب ترکیب ها کار آسانی نباشد، اما امروزه سرویس های مشاوره تلفنی و غیرحضوری ( آنلاین ) معماریال کمک خوبی می تواند باشد.

اما یک راه حل ساده تر هم هست و آن شرکت در یک تست سلیقه شناسی رایگان است:

تست سلیقه شناسی

 

چه دکوراسیونی برای اتاق نشیمن مناسب است؟

برای اینکه بدانیم دکوراسیون مناسب برای اتاق نشیمن په ویژگی هایی دارد ابتدا باید بدانیم اتاق نشیمن چیست و چه عملکردهایی دارد. یک تعریف ساده این است : "نشیمن فضای خودمانی و خصوصی خانه است"، نشیمن جایی ست که اعضای خانواده در آن دورهم جمع می شوند، گفتگو می کنند، آرامش می گیرند و استراحت می کنند (ریلکسیشن relaxation)، به تماشای تلویزیون می نشینند، خاطره بازی می کنند و خلاصه اینکه کانون فعالیت های جمعی اعضای خانواده است. عملکردهای مختلف این فضا، عناصر و مبلمان خاص خود را می طلبد. برای بعضی خانواده ها فضای تماشای تلویزیون قطب اصلی نشیمن است و برخی دیگر اصلا تی وی روم را از فضای نشیمن تفکیک می کنند. بعضی مطالعه یا گفت و شنود کارکرد اصلی نشیمن خانه شان است و برخی دیگر معمولا در نشیمن از مهمان پذیرایی می کنند. 

صرف نظر از عملکردهای مختلف فضای نشیمن، برخی عناصر نظیر مبلمان، پرده، میز پذیرایی، آباژور، لوستر، تابلو و اکسسوری ها اجزای اصلی و همیشگی فضای نشیمن هستند. در ادامه با جزئیات بیشتری این عناصر اصلی و برخی تجهیزات و عناصر فرعی و عملکردهای مناسبشان را خواهیم شناخت.

 

اصول فنگ شویی در  دکوراسیون اتاق نشیمن | چیدمان آرامش بخش