Loading…

 طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

در سال های اخیر توجه به دکوراسیون سالن زیبایی به یکی از فاکتور های بسیار مهم در رونق این کسب و کار تبدیل شده است. آرایشگاه ها و سالن های زیبایی یکی از مکان هایی هستند که با طراحی داخلی مناسب می توانند مشتری بیشتری جذب کنند. یک سالن زیبایی ایده آل باید دکوراسیون خوب و مناسبی نیز داشته باشد، زیرا مراجعه کنندگان اغلب زمان زیادی را در آن مکان می گذرانند و یک دکوراسیون جذاب و شیک قطعا به آرامش و راحتی آن ها کمک می کند و آن ها را به مشتری های ثابت تبدیل خواهد کرد.

 

دکوراسیون داخلی سالن زیبایی
دکوراسیون داخلی سالن زیبایی در جذب مشتری اثر بالایی دارد

دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه با معماریال

در برخی از فضاها مانند آرایشگاه های زنانه  تنها حرفه ای بودن و کار درست بودن آرایشگر مهم نیست. بلکه وجود دکوراسیونی شیک و لوکس که آرامش و نشاط را به مشتری انتقال می‌دهد در این نوع فضاها حرف اول را می‌زنند و باعث جذب مشتری می‌شوند. به همین خاطر امروزه آرایشگاه ها پیش از بازگشایی و شروع کار خود از یک معمارداخلی کمک می‌گیرند.

با توجه به همین موضوع تیم طراحی و دکوراسیون داخلی معماریال در این مقاله به اصول مهم در دکوراسیون داخلی سالن زیبایی و آرایشگاه ها پرداخته است. اگر شما هم می خواهید که کسب و کار خود را توسعه بدهید و مشتریان بیشتری را به سالن زیبایی خود هدایت کنید در ادامه با ما همراه باشید.

اصول دکوراسیون سالن زیبایی
مهمترین اصول طراحی داخلی سالن زیبایی به پیشنهاد تیم طراحی معماریال

09900268714 با ما تماس بگیرید 

 

مهمترین اصولی که در طراحی آرایشگاه زنانه زیبایی بایستی در نظر گرفت عبارتند از:

 1. نقش طراحی داخلی داخلی سالن زیبایی در جذب مشتری
 2. انتخاب سبک مناسب دکوراسیون و طراحی داخلی سالن زیبایی
 3. طراحی فضای پذیرش در دکوراسیون سالن زیبایی
 4. طراحی فضای نشیمن در دکوراسیون داخلی سالن زیبایی
 5. طراحی قفسه دکوراسیون داخلی سالن زیبایی
 6. نورپردازی در طراحی داخلی سالن زیبایی
 7. چیدمان در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی
 8. استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون داخلی سالن زیبایی
 9. رنگ در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی
 10. نقش آینه در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی
 11. طرح دیوارها در طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

 

در ادامه به تشریح هر کدام از اصول فوق پرداخته ایم.

 

 1. نقش طراحی سالن زیبایی در جذب مشتری

اولین نکته که باید قبل از شروع کار در نظر داشته باشید، اهمیت زیاد نوع طراحی و دکوراسیون سالن زیبایی می باشد. دلایل زیادی برای اینکار وجود دارد که مهم ترین آنها احساس رضایت در مشتری می باشد. سالن های زیبایی فضایی بدور از استرس، غم و ناراحتی می باشد و اغلب افرادی که در این محیط ها قرار وارد می شوند، به دنبال احساس خوب هستند.

در نتیجه طراحی داخلی آرایشگاه باید به گونه ای انجام شود که در حالت کلی چیزی جز حس و حال خوشایند را در افراد آن محیط ایجاد نکند.

برای طراحی و چیدمان سالن زیبایی، در ابتدای کار فضا را به دو بخش اصلی تقسیم کنید (بخش مدیریت و رزرو، بخش خدمات). سپس ریز فضاهای آرایشگاه زنانه را با توجه به خدماتی که قرار است در آرایشگاه صورت گیرد، نوشته شود. این ریز فضاها باید با توجه به متراژ فضا نیز بررسی شوند؛ آیا فضا گنجایش این فضاها و خدمات را دارد؟ سپس به کمک یک معمار و طراح داخلی پلان آرایشگاه را با توجه به ریزفضاهای مدنظر طراحی کنید.

 

دکوراسیون سالن زیبایی و جذب مشتری
طراحی و دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه و نقش ان در جذب مشتری

  

 1. انتخاب سبک مناسب دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه

 سبک های مختلفی برای طراحی فضای داخلی وجود دارد که هر یک با توجه به فرهنگ، سلیقه و خواسته های اطراف و نوع کار می توانند در محیط های مختلف مناسب باشند. در طراحی و دکوراسیون سالن زیبایی در اولین مرحله باید بتوانید با توجه به نوع کار و روحیات اغلب مشتریان سبک خاصی را انتخاب کنید. سبک های مینیمال را می پسندید یا کلاسیک و یا مدرن؟

سبک در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه از آیتم‌های مهم و اصلی است زیرا در انتخاب مبلمان، لوازم داخلی و طراحی کلی فضا تاثیرگذار است و باعث می‌شود راحت تر انتخاب کنید.

برخلاف گذشته که اغلب افراد سبک های کلاسیک را برای سالن های زیبایی و حتی منزل انتخاب می کردند، در دنیای امروز افراد زیادی هستند که طراحی دکوراسیون مدرن و مینیمال را می پسندند.

 

سبک دکوراسیون
سبک مناسب دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

 

 1. چیدمان در طراحی دکوراسیون داخلی ارایشگاه

به طور کلی استفاده از خلاقیت امضای شما در سالن زیبایی است. زیرا این خلاقیت برای شماست و تنها در سالن شما دیده می‌شود. پس پیشنهاد می‌کنیم به سلیقه خودتان خلاقیتی متفاوت در گوشه‌ای از فضا اجرا کنید و آن را نشانه ی سالن آرایشگاه خود بین مشتری‌ها قرار دهید. برای مثال می‌توانید از عکس تابلو آرایشگاه زنانه خودتان با طراحی متفاوت در سالن داخلی استفاده کنید.

بزرگ بودن صندلی های مخصوص آرایش و نیاز به آینه و کنسول های زیاد در سالن زیبایی باعث میشود تا فضا خیلی زود پر شود. در نتیجه باید نحوه چیدمان را به گونه ای انجام دهید که رفت و آمد از بین بخش های مختلف به راحتی انجام شود.

در بخش بندی سالن با توجه به خدماتی که ارائه میشود مانند آرایش عروس، کوتاهی مو، مانیکور و پدیکور و غیره به هر سرویس فضای خاصی اختصاص دهید. همچنین یکی از بهترین بخش ها را برای مدیریت و پذیرش در نظر بگیرید تا از ورود افراد متفرقه به بخش های آرایش جلوگیری شود.

با این بخش بندی فضا نه تنها نظم بهتری در محیط حاکم میشود، بلکه می توان با دکوراسیون اختصاصی برای هر بخش با توجه به نوع سرویس ها فضایی زیباتر داشت. به عنوان مثال می توان سالن عروس را با رنگ های طلایی و سفید بسیار زیبا و مجلل کرد و بدون شک احساس بهتری در مشتری ایجاد خواهد شد.

 

چیدمان سالن زیبایی
چیدمان مناسب در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

 

 1. طراحی فضای پذیرش در دکوراسیون آرایشگاه زنانه

همانطور اشاره شد، برای مشخص کردن ریز فضاهای سالن زیبایی ابتدا کل فضا را به دو دسته اصلی (پذیرش و بخش خدمات) تقسیم می‌کنیم.

بخش پذیرش بهتر است در سمت ورودی فضا باشد تا مشتری زمان ورود ابتدا هماهنگی‌های لازم را انجام دهد، سپس وارد فضاهای دیگر شود این کار از ایجاد هرج و مرج و بی نظمی در سالن زیبایی جلوگیری می‌کند.

طراحی پذیرش
فضای پذیرش در طراحی داخلی سالن زیبایی

 

 1. طراحی فضای نشیمن در دکوراسیون سالن زیبایی

در سالن های زیبایی این اتفاق پیش می‌آید که وقت‌ها جابه جا می‌شوند یا مشتری با خود همراهی دارد، پس چه خوب است برای اینکه مشتری فضایی برای نشستن داشته باشد، بخش نشیمنی برای آن طراحی شود.

 

طراحی نشیمن
فضای نشیمن در دکوراسیون سالن زیبایی

 

 1. طراحی قفسه در طراحی داخلی آرایشگاه زنانه

کمد و قفسه‌ها نقش نگهدارنده دارند، پس با طراحی کمد، قفسه یا طبقه بندی در سالن زیبایی می‌توانید به فضا نظم بدهید و مواد و دستگاه‌هایی که مورد استفاده هستند را در آن‌ها جای بدهید.

 

طراحی قفسه
قفسه در دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

 

 1. توجه به نورپردازی در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

یکی از نکات بسیار مهمی که باید در طراحی داخلی سالن زیبایی به آن توجه شود، نورپردازی است. از آنجایی که نورطبیعی در سالن‌های آرایشگاه زنانه به خاطر شرایط جامع خیلی اجازه ورود به فضای داخلی سالن را ندارد طراحی نور مصنوعی از ارزش بالایی برخوردار است.

با توجه به این که مشتری در سالن زیبایی باید بتواند چهره و موی خود را در آئینه به خوبی مشاهده کند باید نور کافی در سالن وجود داشته باشد. همچنین میزان روشنایی باید در همه جای سالن یکدست باشد، در غیر این صورت مشتری ممکن است در تشخیص جزئیات رنگ و مدل مو و چهره خود دچار اشتباه شود. البته در کنار روشنایی کلی محیط برای ایجاد اثرگذاری بیشتر طراحان داخلی استفاده از نورهای تاکیدی و موضعی را در سالن زیبایی توصیه می کنند.

در بخش‌هایی که آینه وجود دارد و بخش میکاپ است، نور اهمیتش دوچندان می‌شود. پس در طراحی سالن آرایشگاه زنانه نورپردازی را اصولی و حرفه ای طراحی کنید. قرار گرفتن چراغ هایی با رنگ های سفید و زرد در سقف و همچنین کنار میزکارها باعث میشود تا محیط زیباتر شود و همچنین شرایط کار برای آرایشگرها نیز مناسب تر خواهد شد.

می توانید ایده های جذاب در زمینه نورارایی را در مقاله نورپردازی داخلی فضاها: چگونه خانه خود را هنرمندانه نورآرایی کنیم؟نیز مطالعه نمایید.

 

نورپردازی سالن زیبایی
نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

 

 1. استفاده از گل و گیاه در طراحی داخلی سالن زیبایی

برای آن که سالن زیبایی جذاب و ارامش بخش شود، می توانید از گل ها و گیاهان طبیعی در فضا استفاده کنید. وجود گل ها و گیاهان باعث می شود تا فضا آرام بخش شود و جریان زندگی به فضای شما اضافه شود. همچنین گیاهان هوا را تمیز و اکسیژن تولید می کند. استفاده از گل هایی که با ترکیب رنگی موجود در سالن زیبایی تان هماهنگی دارند، ایده بسیار جذاب و خوبی است.

 

ل و گیاه در دکوراسیون سالن
توجه به نقش استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

 

 1. رنگ در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

   

رنگ ها از مهم ترین المان ها در محیط اطرافمان هستند که به شدت بر افکار و احساسات تاثیرگذار می باشند.

در حالت کلی برای اغلب سالن های زیبایی از ترکیب 2 رنگ تقریبا متضاد استفاده میشود. انتخاب رنگ تا حد زیادی به سبک دکوراسیون بستگی دارد، اما رنگ های روشن مانند سفید و خاکستری با تزئینات صورتی، بنفش، قرمز و سایر رنگ های شاد می توانند گزینه ای عالی به شمار روند.

استفاده از رنگ‌های گرم حس صمیمت و راحتی را به مشتری انتقال می‌دهد پس رنگ‌های گرم را فراموش نکنید.

برای زیباتر شدن طراحی داخلی آرایشگاه زنانه بهترین کار این است که رنگ های روشن به عنوان رنگ غالب در نظر گرفته شوند و از سایر رنگ ها در مبلمان و سایر وسایل تزئیناتی استفاده شود. با این انتخاب محیط بزرگتر، روشن و تمیزتر و همچنین منظم به نظر خواهد رسید.

رنگ ها در طراحی دکوراسیون
نقش رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

 

 • 10-نقش آینه در طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

سالن زیبایی بدون آینه کاملا بی معناست و یکی از اصلی ترین تجهیزات به شمار می رود. علاوه بر قرار دادن آینه در مقابل هر یک از صندلی های آرایش، بهتر است روی دیوار و حتی در کمدها نیز آینه نصب شود تا محیط روشن تر و بزرگتر بنظر برسد.

 

آینه در طراحی دکوراسیون
توجه به موقعیت آینه در طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

 

 • 11-طرح دیوارها در طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه

از آنجا که در بسیاری از مواقع از سفید به عنوان رنگ غالب در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه در نظر گرفته میشود، در نتیجه نباید از فضای خالی دیوارها غافل شد. استفاده از تابلو و تزئینات با جلوه عالی می تواند محیط را بسیار زیبا و جذاب کند. در سایر بخش ها نیز بهتر است از وسایل تزئینی استفاده شود، البته در انتخاب رنگ تزئینات باید دقت زیادی داشته باشید تا فضا شلوغ و نامرتب به نظر نرسد.

سعی کنید در طراحی داخلی سالن زیبایی یک نقطه را به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرید تا توجه مشتریان را به خود جلب کند. تابلوهای نقاشی، مجسمه های بزرگ و آثار هنری خلاقانه می توانند موارد مناسبی برای نقطه کانونی باشند. همچنین اگر دیواری در سالن وجود دارد که نمی دانید چطور از آن استفاده کنید، این دیوار می تواند با طراحی و دکوراسیون خلاقانه گزینه خوبی برای تبدیل شدن به نقطه کانونی باشد.

 

دیوارها در طراحی دکوراسیون
توجه به طرح دیوارها در طراحی داخلی سالن زیبایی

 

 

در این مقاله با 11 نکته مهم و کلیدی از اصول طراحی سالن زیبایی برای طراحی  سالن زیبایی و ریز فضاهای آن آشنا شدید. این نکات، نکات کلی هستند که بهتر است در هر سالن زیبایی و آرایشگاهی رعایت شود. بهتر است برای طراحی سالن زیبایی مدنظرتان از یک معمار داخلی کمک بگیرید و با توجه به نکات این مقاله مواردی که مدنظرتان است را با اون درمیان بگذارید. تا بهترین و اصولی ترین سالن آرایشگاه زنانه را برایتان طراحی کنند.

 هر سوالی داشتید می توانید با شماره 14 87 26 00 099   هر روز از ساعت ۹ الی ۲۰ در میان بگذارید. ما در کنار شما هستیم و خوشحال می شویم بتوانیم مفید واقع شویم.