Loading…

 

پرسش های متداول

طراحی اتاق کودک

دکوراسیون و طراحی اتاق کودک چگونه انجام شود؟

در طراحی اتاق کودک لازم است علاوه ‌بر زیبایی اتاق، به قواعد روان‌ شناسی در این زمینه نیز توجه داشته باشید. روان‌ شناسی در زمینه دکوراسیون اتاق کودک به این معناست که سعی کنید از ترکیب ‌های رنگی متناسبی بهره ببرید که این ترکیبات رنگی با شخصیت کودک شما هماهنگی داشته و به‌ هیچ‌ عنوان باعث آزار و اذیت او نشود. مثلا استفاده از رنگ ‌های نامناسب می‌تواند روی عصبانی‌تر شدن و ناراحت ‌تر شدن کودک شما تاثیرگذار باشد.

سوالات پیش از خرید

خانه/دفترکار ما الان در حال ساخت است و هنوز کامل نشده است؟ آیا می توانید آن را برایمان طراحی کنید؟

بله، با کمال میل! اگر پروژه شما الان در مرحله سفت کاری است ما می توانیم طراحی داخلی و دکوراسیون آن را برای شما انجام دهیم. تنها چیزی که نیاز است نقشه های دقیق مهندسی است که توسط مهندس معمار شما طراحی شده است یا در اختیار پیمانکار شماست و حداقل ۴ الی ۶ عکس دقیق که جزئیات کار را برای ما روشن کند.
اگر هنوز ساختمان شما ساخته نشده باشد، یا اینکه فقط اسکلت آن اجرا شده است، نیز می توانید طراحی آن را با معماریال شروع کنید. ما می توانیم علاوه بر طراحی داخلی فضاها، در انتخاب مصالح و متریال های سقف ، کف و دیوارها و طراحی بخش های تزئینی اتاق ها مثل کتیبه ها، طراحی شومینه، طراحی سقف کاذب ها و… نیز پیشنهاداتی برای شما داشته باشیم. ما طراحی را براساس نقشه ها و اطلاعات فنی تکمیل می کنیم و به صورت نقشه های اجرایی به شما ارائه می کنیم که می تواند در اختیار پیمانکار و سازنده قرار گیرد. اما برای چیدمان و دکوراسیون فضاها باید منتظر بمانیم تا بنای شما تکمیل شود و آنگاه مجددا کار ما ادامه پیدا میکند. در اینگونه پروژه ها معمولا ما با پیمانکار شما در ارتباط قرار میگیریم تا طرح دقیق تر هدایت و اجرا شود.

اگر من الان یک پروژه به شما سفارش بدهم، آیا باید بلافاصله آن را شروع کنیم یا می توانیم با فاصله زمانی بعدا آن را شروع کنیم؟

خوشبختانه ما چیزی به عنوان تاریخ انقضا برای سفارش شما نداریم. یعنی اگر شما ثبت سفارش کرده باشید، می توانید با خیال راحت هر زمان که مایل بودید آن را شروع کنید. مثلا برای مشتریان ما بسیار پیش آمده که به دلیل تاخیر فروشنده ملک و دیرتر آماده شدن خانه ای که قرار بوده تحویل بگیرند یا مواردی مشابه، چندین روز یا حتی چندین ماه بعد از ثبت سفارش، برای شروع پروژه اقدام کرده اند. نگران هیچ چیز نباشید، ما طبق روالی که برای شما مطلوبتر است کارها را پیش میبریم.

من چندفضای مختلف دارم و می‌خواهم به وسیله یک طراح، طراحی شود. باید چه‌کار کنم؟

اگر شما چند فضا را برای طراحی مدنظر دارید و میخواهید که طراحی همه آن ها را یک طراح انجام دهد، کافی است در یک مرحله خرید همه ان فضاها را به سبد خرید خود اضافه کنید.

گاهی هم پیش می اید شما چند فضای مختلف را مد نظر دارید که میخواهید هر کدام را یک طراح متفاوت طراحی کند و یا اینکه هر فضا را در یک زمان مختلف برای طراحی به ما سفارش می دهید. در این صورت باید برای طراحی هرکدام به صورت جداگانه یک بسته طراحی انتخاب و خریداری شود. به عبارت دیگر هر بار خرید بسته طراحی به منزله یک پروژه جدید و سپردن آن به یک طراح جدید است.

من در هر طبقه یک فضای بزرگ و یکپارچه دارم. چطور می توانم برای آن پروژه تعریف کنم؟

اگر خانه یا محل کار شما یه طبقه بزرگ و یکپارچه است و فضاهای آن تفکیک شده نیست ( که ما اصطلاحا آن را پلان باز Open floor می نامیم) هزینه طراحی شما به تفکیک هر یک از بخش هایی که می خواهید طراحی شود محاسبه می شود. به عنوان مثال، اگر شما یک سالن پذیرایی بزرگ دارید که فضای نشیمن خصوصی و سالن غذاخوری هم به آن متصل است، و شما میخواهید سالن پذیرایی و غذاخوری برای شما طراحی شود، ما پروژه شما را بصورت دو فضا می شناسیم و برای آن دو بسته طراحی نیاز است.

اگر فکر می کنید تفکیک فضاها به روش فوق منظور شما را برآورده نمی کند، پیشنهاد میکینم با ما تماس بگیرید و عکس آن را برایمان بفرستید تا دقیق تر بررسی کنیم و با هم مشورت داشته باشیم. خوشحال میشویم بتوانیم بهتر و موثرتر به شما کمک کنیم.

از ابتدا تا انتهای یک پروژه چقدر طول می کشد؟

مدت زمان اجرای یک پروژه بستگی دارد به نوع بسته طراحی که خریداری می کنید و تعداد فضاهایی میخواهید طراحی شوند.

در بسته طراحی برنزی، شما سه روز بعد از خرید بسته طراحی و ارسال اطلاعات پروژه، ایده اولیه را دریافت و بعد از آن کل فرایند طراحی تا دریافت طرح نهایی یک هفته به طول می انجامد. اگر بطور همزمان چند فضا در همان پروژه انتخاب کرده اید به ازای هر فضا سه روز به این مدت اضافه می شود. یعنی مثلا اگر فقط اتاق نشمین را انتخاب کرده باشید، کل طراحی یک هفته و اگر اتاق نشیمن و یک اتاق خواب را انتخاب کرده باشید، ۱۰ روز طول می کشد.

در بسته طراحی نقره ای، شما سه روز بعد از خرید بسته طراحی و ارسال اطلاعات پروژه، ایده اولیه را دریافت و بعد از آن کل فرایند طراحی تا دریافت طرح نهایی دو هفته به طول می انجامد. اگر بطور همزمان چند فضا در همان پروژه انتخاب کرده اید به ازای هر فضا ۵ روز به این مدت اضافه می شود. یعنی مثلا اگر فقط اتاق نشمین را انتخاب کرده باشید، کل طراحی دو هفته و اگر اتاق نشیمن و یک اتاق خواب را انتخاب کرده باشید، ۱۹ روزه به پایان میرسد.

در بسته طراحی طلایی، شما سه روز بعد از خرید بسته طراحی و ارسال اطلاعات پروژه، ایده اولیه را دریافت و بعد از آن کل فرایند طراحی تا دریافت طرح نهایی سه هفته به طول می انجامد. اگر بطور همزمان چند فضا در همان پروژه انتخاب کرده باشید به ازای هر فضا ۵ روز به این مدت اضافه می شود. یعنی مثلا اگر فقط اتاق نشمین را انتخاب کرده باشید، کل طراحی دو هفته و اگر اتاق نشیمن و یک اتاق خواب را انتخاب کرده باشید، ۲۶ روزه به پایان میرسد.

بدیهی است زمان بیشتر می تواند فرصت بیشتری به طراح برای خلق ایده های بهتر بدهد، اما اگر به هر دلیل مایل بودید پروژه شما زودتر از این مدت به پایان برسد کافیست موضوع را با طراح خود در میان بگذارید. معماریال ممکن است بتواند مدت زمان پروژه شما را تا سه روز افزایش یا کاهش بدهد.

من برای شروع پروژه باید چه‌کار کنم؟

برای شروع پروژه، ما به حداقل ۴ عکس و یک نقشه دستی اولیه (پلان یا کروکی دستی) از فضای موردنظر شما نیاز داریم. در کنار آن مشتاق هستیم هرنوع اطلاعاتی را که شما فکر می کنید لازم است یا می‌تواند به طراحتان کمک کند، در اختیارمان قرار دهید. مثلا اگر به چیزی حساسیت خاصی دارید یا وسیله ای که حتما میخواهید در طرح گنجانده شود یا …

در مورد عکس ها، تصاویری که با دوربین گوشی شما گرفته شده باشد هم کفایت می کند، و البته بدیهی است هر چه کیفیت عکس بهتر باشد، جزئیات بیشتری را برای ما آشکار می کند. در مورد روش آسان ترسیم نقشه هم این مطلب را بخوانید.

منظور از تضمین رضایت مشتری چیست؟

طراحی موضوعی بسیار شخصی و سلیقه‌ایست و برای ما رضایت قلبی شما از همه چیز مهم‌تر است. به همین خاطر تمام تلاش معماریال این است که شما از انتخاب خود راضی بوده و تجربه خوبی در کنار هم داشته باشیم. ما بر روی بسته‌های طراحی که خریداری می کنید، تضمین رضایت ۱۰۰ درصد ارائه می کنیم و آن به این صورت است که :

اگر شما بعد از خرید و استفاده از بسته طراحی که انتخاب کرده‌اید، از آن رضایت ندارید، کافیست موضوع را با تیم پشتیبانی از طریق ارسال یک ایمیل درخواست به info@memarial.com  درمیان بگذارید. لطفا توجه داشته باشید که ضروری است براساس نوع بسته انتخابی، مطابق چارچوب زمانی زیر با همکاران ما تماس بگیرید تا مشمول بهره مندی از شرایط ضمانت معماریال باشید :

 • اگر شما از بسته طراحی برنزی و نقره ای استفاده کرده‌اید، باید حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد از معرفی طراح به شما و شروع به کار کردن با او تماس بگیرید.
 • اگر شما از بسته طراحی طلایی استفاده کرده‌اید، باید حداکثر تا ۳ روز بعد از معرفی طراح به شما و شروع کار کردن با او تماس بگیرید.

برای رسیدگی به شکایت شما و پیگیری موضوع، لازم است قبل از هر اقدامی یک مکالمه تلفنی داشته باشیم تا ما از نقطه نظرات و اشکالات به وجود آمده مطلع شویم.

چه چیزی معماریال را از سایر خدمات طراحی داخلی متمایز می کند؟

معماریال یک سرویس اینترنتی (سایت) خدمات معماری داخلی و دکوراسیون است که فرایند طراحی داخلی را به صورت کاملا آنلاین به انجام می‌رساند.
یعنی شما به راحتی و در هرکجا که به اینترنت دسترسی داشته باشید، در خانه خود، در محل کار، و یا حتی در هنگام راه رفتن با یک گوشی موبایل می‌توانید از این امکانات استفاده کنید.

 • با معماریال شما دیگر به صورت ساعتی هزینه ای نمی پردازید.
 • روش اینترنتی، وقت کمتری از شما می‌گیرد و درگیر ترافیک و رفت و آمد نمی‌شوید.
 • برای انتخاب دکوراسیون خود انتخاب‌های بیشتری دارید.
 • لازم نیست ساعت‌ها در خیابان از این فروشگاه به آن فروشگاه سر بزنید.
 • شرط ما برای انجام پروژه‌ها رضایت مشتری است و در صورت عدم رضایت وجه پرداختی شما بازگردانده می‌شود.
 • قیمت طراحی با توجه به نوع فضا و متراژ آن فرق نمی‌کند. شما برای برای طراحی هر فضا فقط یک هزینه ثابت می‌پردازید.
 • خریداری و چیدمان وسایل در محل مورد نظر شما به صورت رایگان انجام می‌شود.
 • شما با پرداخت یک هزینه چند طرح مختلف از چند طراح دریافت خواهید کرد.
 • لازم نیست برای چیدمان هزینه‌ای پرداخت کنید، معماریال به صورت رایگان این کار را برای شما انجام می‌دهد.

سوالات مربوط به فرایند طراحی

دوره طراحی چیست؟

دوره طراحی یک فرآیند دوطرفه و تعاملی بین طراحتان و شماست که چندین بار طرح را بازبینی و مرور می کنید تا ایده اولیه به طرح تبدیل شود. در دوره طراحی، شما از طریق معماریال نظرات و پیشنهادات و اصلاحاتتان را به طراح منتقل می کنید و طراح نیز نظرات و ایده ها و راه حل هایش را به شما نشان می دهد. به این وسیله شما به یک طرح کاملا سفارشی که مخصوص شما طراحی شده است دست پیدا می کنید. نگران نباشید که چیزی را از دست بدهید چون ما دائما شما را در معرض ایده های جدید و اتفاقات خوبی که برایتان جذاب است قرار می دهیم.

ایده طراحی را چگونه به من نشان می دهید؟

روش ما برای ارائه ایده اولیه طراحی به وسیله یک مود برد Mood Board یا بوم ترکیب بندی است. توضیح ان ساده است! طراح با توجه به اطلاعاتی که از پروژه شما دریافت کرده است و نیز با توجه به سبک مورد نظر شما و نتیجه تست سبک طراحی، یک صفحه حاوی چندین تصویر و متن مختلف که به نحو هنرمندانه ای طراحی شده است به شما ارائه می کند. در مودبرد، شما تصاویری از مبلمان، کاغذ دیواری، اکسسوری ها و اقلام تزئیناتی و … که طراح برای پروژه شما مد نظر گرفته است، رنگهای پیشنهادی و نحوه ترکیب آنها، خطوط کلی طراحی و … به شما ارائه می شود. به کمک این ایده های اولیه میتوانید با طراحتان به بحث بنشیدید و در مورد ان تبادل نظر کنید.

در مودبرد یا بوم ترکیب بندی، هر یک از وسایل و کالاهایی که در طراحی لحاظ شده است، یک شماره یا کد دارد که مشخصات و قیمت و نحوه تهیه آن بر طبق همین شماره در لیست قیمت و لیست خرید به کارفرما ارائه می شود.

MoadBoard

فرایند کار طراحی چگونه انجام می‌شود؟

در بسته طراحی برنزی، ابتدا شما یک طرح اولیه برای دکوراسیون فضای مورد نظرتان دریافت می کنید. سپس دو روز وقت دارید تا طرح را بررسی کنید و نظرات خود را به طراحتان منتقل کنید. سپس به مدت ۲ روز با طراحی که به شما معرفی می شود کار می کنید، نظرات و اصلاحات موردنظرتان را از او می خواهید. بعد از آن سه روز،  طراح شما، طرحتان را نهایی می کند و یک مودبرد که شامل مشخصات و جزئیات کامل طرح شماست به همراه لیست خرید آن را برای شما می فرستد. اگر هنگام خرید، گزینه خرید را نیز انتخاب کرده باشید، معماریال کلیه اقلام لیست خرید را که به تایید شما رسیده است به جای شما خریداری می کند و به صورت رایگان در محل مورد نظرتان چیدمان می کند. این بسته برای کسانی طراحی شده است که نمی خواهند تغییرات اساسی ایجاد کنند و به عبارت دیگر فقط می خواهند دستی به سر و روی فضایشان کشیده شود. پس خیالتان راحت باشد! چون یک طراح با سلیقه بر کل کار نظارت دارد.

در بسته طراحی نقره‌ای، ابتدا شما دو طرح اولیه از دو طراح مختلف دریافت می کنید. سپس طرحی را که بیشتر نظرتان را جلب کرده باشد، انتخاب می کنید و طراح آن به شما معرفی می شود. آنگاه به مدت ۴ روز با طراحتان کار می کنید، نظرات و اصلاحات موردنظرتان را از او می خواهید. از روز پنجم به بعد، طراح شما شروع به نهایی کردن طرح و انتخاب تک تک جزئیات آن با دقت فراوان  می کند. ۴ روز بعد شما مودبرد، نقشه جانمایی و سه بعدی های طرح فضای خود را دریافت می کنید. اگر نظری داشتید به طراح اعلام می کنید و بعد از دو روز طرح کامل شده به همراه لیست خرید با تضمین بهترین قیمت را دریافت می کنید. اگر اقلام لیست خرید، به تایید شما رسید، خرید شما انجام می شود بصورت رایگان در محل مورد نظرتان چیدمان می کند. این بسته برای کسانی طراحی شده است که می خواهند با یک هزینه متوسط، تغییرات کلی در فضای مورد نظرشان بوجود آورند. قیمت ها با تضمین کمترین بودن و در مواردی با تخفیف های ویژه معماریال ارائه می شوند. فقط کافیست پا روی پا بگذارید و منتظر اتفاقات جالبی باشید!

در بسته طراحی طلایی، ابتدا شما سه طرح اولیه از سه طراح مختلف دریافت می کنید. طرحی را که بیشتر دوست دارید انتخاب می کنید. طراح آن به شما معرفی می شود و یک هفته در خدمت شماست تا هر نظر و دیدگاهی داشتید به اتفاق روی آن کار کنید. بعد از آن فرایند نهایی کردن طرح آغاز می شود و شما ۵ روز بعد علاوه بر مود برد و نقشه جانمایی و مدل سه بعدی طرح، یک تور مجازی هم خواهید داشت تا با آن به صورت مجازی در فضای طراحی شده چرخی بزنید و همه جزئیات را از نزدیک ببینید. هرچیز که بنظرتان نیاز به اصلاح داشت را اعلام کنید و در چارچوب زمانبندی کل کار، هر چندبار که بخواهید (حداکثر ۴ بار) فرایند اصلاح تکرار می شود. بعد از چهار روز طرح کامل شده به همراه لیست خرید با تضمین بهترین قیمت را دریافت می کنید. اگر اقلام لیست خرید، به تایید شما رسید، خرید شما انجام می شود و به صورت رایگان در محل مورد نظرتان چیدمان می شود. این بسته برای کسانی طراحی شده است که به دنبال تغییراتی اساسی و لوکس هستند. زمان بیشتر به شما و طراح اجازه می دهد انتخاب های بهتری داشته باشید. منتظر اتفاق های هیجان انگیزی باشید، اگر این بسته را انتخاب می‌کنید.

بوم ایده پردازی یا کانسپت برد Concept Board چیست؟

بوم ایده پردازی یا کانسپت برد Concept Board، یک شیت کاغذی یا تخته ترسیم است که توسط هر یک از طراحان و بعد از جمع بندی اطلاعات دریافتی از کارفرما و در اولین مرحله طراحی به عنوان ایده اولیه ارائه می شود.

یک کانسپت برد تشکیل شده است از تصاویر، توضیحات، بافت‌ها‌، رنگ‌ها، تصاویر مبلمان و اقلام تزیینی که تک تک آنها بر اساس سبک، سلیقه و بودجه‌ای که کارفرما در نظر گرفته‌ است، انتخاب شده‌اند. بوم ایده پردازی، حال‌و‌هوای کلی طرح را نشان می‌دهد. این ابزار به طراحان کمک می‌کند ایده‌های خود را درباره ترکیب رنگ، مبلمان و… برای کارفرما به نمایش بگذارند. کارفرما پس از بررسی بوم های دریافتی، آن کانسپت بردی را که بیشتر می‌پسندد، انتخاب و به معماریال اعلام می‌کند. سپس معماریال طراحی را که طرح او برنده شده است، برای پیشبرد طرح به کارفرما معرفی می‌کند.

concept-board

چه چیزی معماریال را از سایر خدمات طراحی داخلی متمایز می کند؟

معماریال یک سرویس اینترنتی (سایت) خدمات معماری داخلی و دکوراسیون است که فرایند طراحی داخلی را به صورت کاملا آنلاین به انجام می‌رساند.
یعنی شما به راحتی و در هرکجا که به اینترنت دسترسی داشته باشید، در خانه خود، در محل کار، و یا حتی در هنگام راه رفتن با یک گوشی موبایل می‌توانید از این امکانات استفاده کنید.

 • با معماریال شما دیگر به صورت ساعتی هزینه ای نمی پردازید.
 • روش اینترنتی، وقت کمتری از شما می‌گیرد و درگیر ترافیک و رفت و آمد نمی‌شوید.
 • برای انتخاب دکوراسیون خود انتخاب‌های بیشتری دارید.
 • لازم نیست ساعت‌ها در خیابان از این فروشگاه به آن فروشگاه سر بزنید.
 • شرط ما برای انجام پروژه‌ها رضایت مشتری است و در صورت عدم رضایت وجه پرداختی شما بازگردانده می‌شود.
 • قیمت طراحی با توجه به نوع فضا و متراژ آن فرق نمی‌کند. شما برای برای طراحی هر فضا فقط یک هزینه ثابت می‌پردازید.
 • خریداری و چیدمان وسایل در محل مورد نظر شما به صورت رایگان انجام می‌شود.
 • شما با پرداخت یک هزینه چند طرح مختلف از چند طراح دریافت خواهید کرد.
 • لازم نیست برای چیدمان هزینه‌ای پرداخت کنید، معماریال به صورت رایگان این کار را برای شما انجام می‌دهد.

سوالات پس از خرید

شما طرح نهایی را برایم ارسال کرده اید، اما همچنان ابهامات و سوالاتی وجود دارد. چکار کنم؟

طراحی یک موضوع کاملا شخصی است و هر فرد سلیقه متفاوتی دارد. به همین دلیل طراحان ما تمام تلاش خود را خواهند کرد تا بیشترین حد ممکن به سلیقه شما نزدیک شوند، خواسته ها و نیازهای شما را برآورده کند و یا اگر نظر متفاوتی با شما دارند، با دلیل فنی یا هنری آنرا برای شما تشریح کنند. ما هدفمان اینست که خانه رویاهایتان را برای شما بسازیم.

شما ظرف مدت ۳۰ روز پس از دریافت طرح نهایی پروژه تان،  می توانید هر سوالی که داشته باشید را از ما بپرسید، اگر ابهامی در طرح وجود دارد یا مایلید توضیحات طراح را در مورد کاری که انجام داده است بشنوید با ما تماس بگیرید. این را هم اضافه کنیم که خیلی خوشحال می شویم اگر ما را در جریان نتیجه کار قرار دهید و با ارسال تصاویر دکوراسیون جدیدتان به ما بگویید که نتیجه کار چطور از آب درآمده است. ما بسیار شادمان میشویم آن را ببینیم. برای شنیدن درخواست شما و یا هر نوع خدمات پشتیبانی و هر نقطه نظری که داشتید ایمیل ما info@memarial.com  همیشه در اختیار شماست. روی ما حساب کنید!