Loading…

منظور از تضمین رضایت مشتری چیست؟

طراحی موضوعی بسیار شخصی و سلیقه‌ایست و برای ما رضایت قلبی شما از همه چیز مهم‌تر است. به همین خاطر تمام تلاش معماریال این است که شما از انتخاب خود راضی بوده و تجربه خوبی در کنار هم داشته باشیم. ما بر روی بسته‌های طراحی که خریداری می کنید، تضمین رضایت ۱۰۰ درصد ارائه می کنیم و آن به این صورت است که :

اگر شما بعد از خرید و استفاده از بسته طراحی که انتخاب کرده‌اید، از آن رضایت ندارید، کافیست موضوع را با تیم پشتیبانی از طریق ارسال یک ایمیل درخواست به info@memarial.com  درمیان بگذارید. لطفا توجه داشته باشید که ضروری است براساس نوع بسته انتخابی، مطابق چارچوب زمانی زیر با همکاران ما تماس بگیرید تا مشمول بهره مندی از شرایط ضمانت معماریال باشید :

  • اگر شما از بسته طراحی برنزی و نقره ای استفاده کرده‌اید، باید حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد از معرفی طراح به شما و شروع به کار کردن با او تماس بگیرید.
  • اگر شما از بسته طراحی طلایی استفاده کرده‌اید، باید حداکثر تا ۳ روز بعد از معرفی طراح به شما و شروع کار کردن با او تماس بگیرید.

برای رسیدگی به شکایت شما و پیگیری موضوع، لازم است قبل از هر اقدامی یک مکالمه تلفنی داشته باشیم تا ما از نقطه نظرات و اشکالات به وجود آمده مطلع شویم.