Loading…

خانه/دفترکار ما الان در حال ساخت است و هنوز کامل نشده است؟ آیا می توانید آن را برایمان طراحی کنید؟

بله، با کمال میل! اگر پروژه شما الان در مرحله سفت کاری است ما می توانیم طراحی داخلی و دکوراسیون آن را برای شما انجام دهیم. تنها چیزی که نیاز است نقشه های دقیق مهندسی است که توسط مهندس معمار شما طراحی شده است یا در اختیار پیمانکار شماست و حداقل ۴ الی ۶ عکس دقیق که جزئیات کار را برای ما روشن کند.
اگر هنوز ساختمان شما ساخته نشده باشد، یا اینکه فقط اسکلت آن اجرا شده است، نیز می توانید طراحی آن را با معماریال شروع کنید. ما می توانیم علاوه بر طراحی داخلی فضاها، در انتخاب مصالح و متریال های سقف ، کف و دیوارها و طراحی بخش های تزئینی اتاق ها مثل کتیبه ها، طراحی شومینه، طراحی سقف کاذب ها و… نیز پیشنهاداتی برای شما داشته باشیم. ما طراحی را براساس نقشه ها و اطلاعات فنی تکمیل می کنیم و به صورت نقشه های اجرایی به شما ارائه می کنیم که می تواند در اختیار پیمانکار و سازنده قرار گیرد. اما برای چیدمان و دکوراسیون فضاها باید منتظر بمانیم تا بنای شما تکمیل شود و آنگاه مجددا کار ما ادامه پیدا میکند. در اینگونه پروژه ها معمولا ما با پیمانکار شما در ارتباط قرار میگیریم تا طرح دقیق تر هدایت و اجرا شود.

اگر من الان یک پروژه به شما سفارش بدهم، آیا باید بلافاصله آن را شروع کنیم یا می توانیم با فاصله زمانی بعدا آن را شروع کنیم؟

خوشبختانه ما چیزی به عنوان تاریخ انقضا برای سفارش شما نداریم. یعنی اگر شما ثبت سفارش کرده باشید، می توانید با خیال راحت هر زمان که مایل بودید آن را شروع کنید. مثلا برای مشتریان ما بسیار پیش آمده که به دلیل تاخیر فروشنده ملک و دیرتر آماده شدن خانه ای که قرار بوده تحویل بگیرند یا مواردی مشابه، چندین روز یا حتی چندین ماه بعد از ثبت سفارش، برای شروع پروژه اقدام کرده اند. نگران هیچ چیز نباشید، ما طبق روالی که برای شما مطلوبتر است کارها را پیش میبریم.

من چندفضای مختلف دارم و می‌خواهم به وسیله یک طراح، طراحی شود. باید چه‌کار کنم؟

اگر شما چند فضا را برای طراحی مدنظر دارید و میخواهید که طراحی همه آن ها را یک طراح انجام دهد، کافی است در یک مرحله خرید همه ان فضاها را به سبد خرید خود اضافه کنید.

گاهی هم پیش می اید شما چند فضای مختلف را مد نظر دارید که میخواهید هر کدام را یک طراح متفاوت طراحی کند و یا اینکه هر فضا را در یک زمان مختلف برای طراحی به ما سفارش می دهید. در این صورت باید برای طراحی هرکدام به صورت جداگانه یک بسته طراحی انتخاب و خریداری شود. به عبارت دیگر هر بار خرید بسته طراحی به منزله یک پروژه جدید و سپردن آن به یک طراح جدید است.

من در هر طبقه یک فضای بزرگ و یکپارچه دارم. چطور می توانم برای آن پروژه تعریف کنم؟

اگر خانه یا محل کار شما یه طبقه بزرگ و یکپارچه است و فضاهای آن تفکیک شده نیست ( که ما اصطلاحا آن را پلان باز Open floor می نامیم) هزینه طراحی شما به تفکیک هر یک از بخش هایی که می خواهید طراحی شود محاسبه می شود. به عنوان مثال، اگر شما یک سالن پذیرایی بزرگ دارید که فضای نشیمن خصوصی و سالن غذاخوری هم به آن متصل است، و شما میخواهید سالن پذیرایی و غذاخوری برای شما طراحی شود، ما پروژه شما را بصورت دو فضا می شناسیم و برای آن دو بسته طراحی نیاز است.

اگر فکر می کنید تفکیک فضاها به روش فوق منظور شما را برآورده نمی کند، پیشنهاد میکینم با ما تماس بگیرید و عکس آن را برایمان بفرستید تا دقیق تر بررسی کنیم و با هم مشورت داشته باشیم. خوشحال میشویم بتوانیم بهتر و موثرتر به شما کمک کنیم.

از ابتدا تا انتهای یک پروژه چقدر طول می کشد؟

مدت زمان اجرای یک پروژه بستگی دارد به نوع بسته طراحی که خریداری می کنید و تعداد فضاهایی میخواهید طراحی شوند.

در بسته طراحی برنزی، شما سه روز بعد از خرید بسته طراحی و ارسال اطلاعات پروژه، ایده اولیه را دریافت و بعد از آن کل فرایند طراحی تا دریافت طرح نهایی یک هفته به طول می انجامد. اگر بطور همزمان چند فضا در همان پروژه انتخاب کرده اید به ازای هر فضا سه روز به این مدت اضافه می شود. یعنی مثلا اگر فقط اتاق نشمین را انتخاب کرده باشید، کل طراحی یک هفته و اگر اتاق نشیمن و یک اتاق خواب را انتخاب کرده باشید، ۱۰ روز طول می کشد.

در بسته طراحی نقره ای، شما سه روز بعد از خرید بسته طراحی و ارسال اطلاعات پروژه، ایده اولیه را دریافت و بعد از آن کل فرایند طراحی تا دریافت طرح نهایی دو هفته به طول می انجامد. اگر بطور همزمان چند فضا در همان پروژه انتخاب کرده اید به ازای هر فضا ۵ روز به این مدت اضافه می شود. یعنی مثلا اگر فقط اتاق نشمین را انتخاب کرده باشید، کل طراحی دو هفته و اگر اتاق نشیمن و یک اتاق خواب را انتخاب کرده باشید، ۱۹ روزه به پایان میرسد.

در بسته طراحی طلایی، شما سه روز بعد از خرید بسته طراحی و ارسال اطلاعات پروژه، ایده اولیه را دریافت و بعد از آن کل فرایند طراحی تا دریافت طرح نهایی سه هفته به طول می انجامد. اگر بطور همزمان چند فضا در همان پروژه انتخاب کرده باشید به ازای هر فضا ۵ روز به این مدت اضافه می شود. یعنی مثلا اگر فقط اتاق نشمین را انتخاب کرده باشید، کل طراحی دو هفته و اگر اتاق نشیمن و یک اتاق خواب را انتخاب کرده باشید، ۲۶ روزه به پایان میرسد.

بدیهی است زمان بیشتر می تواند فرصت بیشتری به طراح برای خلق ایده های بهتر بدهد، اما اگر به هر دلیل مایل بودید پروژه شما زودتر از این مدت به پایان برسد کافیست موضوع را با طراح خود در میان بگذارید. معماریال ممکن است بتواند مدت زمان پروژه شما را تا سه روز افزایش یا کاهش بدهد.