Loading…

سبک زندگی طبیعت گرا؛ دکوراسیون داخلی با الهام از طبیعت

سبک زندگی طبیعت گرا؛ 9 ایده جذاب برای دکوراسیون داخلی خانه با الهام از طبیعت

آیا سبک زندگی طبیعت گرا را دوست دارید؟ آیا مشتاق به زندگی در یک فضای باز عالی هستید؟ تحقیقات نشان داده است که قرار گرفتن در یک محیط طبیعی می تواند استرس را کاهش دهد، ظرفیت ذهنی را افزایش دهد و بهزیستی را بهبود بخشد. بنابراین، شاید زمان آن رسیده که فضای باز را وارد خانه خود کنید! با انجام این کار، دکوراسیون طبیعت گرا به شما کمک می کند تا در طول سال آرامش داشته باشید. همراه تیم طراحی داخلی معماریال شوید تا با هم به چند ایده دکوراسیون طبیعی که می توانید در خانه خود بگنجانید نگاهی داشته باشیم.

سبک زندگی طبیعت گرا
سبک زندگی طبیعت گرا و دکوراسیون خانه با الهام از طبیعت

 

در این مقاله سعی کرده ایم تا به به پرسش های زیر پاسخ دهیم:

نحوه یافتن و انتخاب دکوراسیون و طراحی داخلی طبیعت گرا؟

چگونه می توانیم خانه خود را با الهام از طبیعت و فضای باز طراحی و چیدمان کنیم؟

چگونه باید متریال مورد نیاز برای دکوراسیون خانه طبیعت گرا را انتخاب و تهیه کنیم؟

نمونه ای از دکوراسیون طبیعت گرا
نمونه ای از طراحی داخلی و دکوراسیون طبیعت گرا

 

اکثر مردم بیشتر وقت خود را در داخل خانه می گذرانند. بنابراین انتخاب ایده های مناسب طراحی داخلی برای فضاهای ما ضروری است. امروز سبک زندکی طبیعت گرا بسیار مورد توجه قرار گرفته و درنتیجه انتخاب دکوراسیون پایدار و طبیعی برای خانه هایمان اولین قدم برای تغییر دکوراسیون خانه است. با در نظر گرفتن این موضوع، نکاتی را برای طرح های سبز که در ادامه ارائه شده است، در نظر بگیرید.

 

 • مواد بادوام را انتخاب کنید

هنگامی که به دکوراسیون طبیعت گرا برای خانه فکر می کنید، عملکرد مواد و متریال و تأثیرات محیطی آن را در نظر بگیرید. این مواد استفاده در آینده را به خطر نمی اندازند، خود را تخلیه نمی کنند و به محیط زیست ما آسیب نمی رسانند. در نتیجه، مهم است که منابعی را انتخاب کنید که از منابع تجدیدپذیر هستند و تأثیر زیست محیطی کمی دارند.

متریال بادوام و تجدیدپذیر
استفاده از متریال بادوام و تجدیدپذیر در دکوراسیون طبیعت گرا

 

 • بازیافت یا استفاده مجدد از وسایل

ترندهای جدید طراحی داخلی به سمت کاهش، بازیافت و تامین مسئولانه متریال و لوازم دکوراسیون است. و این یکی از مشخصه های سبک زندگی طبیعت گرا است. در حالی که مجبور نیستید مینیمالیستی رفتار کنید، می توانید راه هایی برای کاهش اقلامی که دارید پیدا کنید. از طرف دیگر، اهداف جدیدی برای دکوراسیون طبیعت گرا موجود برای خانه پیدا کنید.

بازیافت و تامین مسئولانه متریال
کاهش، بازیافت و تامین مسئولانه متریال و لوازم دکوراسیون در دکوراسیون طبیعت گرا

 

 • دکوراسیون خانه طبیعت گرای خود را به صورت محلی و بومی خریداری کنید

با خرید اقلام دکوراسیون بومی و دست ساز، ردپای تولید کربن را کاهش دهید. این امر انتشار کربن ناشی از حمل و نقل جهانی را کاهش می دهد و اقتصاد محلی را نیز شکوفا و تحریک می کند. اگر به دنبال دکوراسیونی هستید که عاشق آن باشید، فروشگاه های قدیمی را بررسی کنید.

متریال دکوراسیون داخلی بومی
سبک زندگی طبیعت گرا با استفاده از متریال دکوراسیون داخلی بومی و دست ساز

 

 • از محصولات غیر سمی در سبک زندگی طبیعت گرا استفاده کنید

هنگامی که سبک زندگی طبیعت گرا و دکوراسیون داخلی با الهام از طبیعت را انتخاب می کنید، حتما از محصولات غیر سمی استفاده کنید. از طیف رو به رشد جایگزین های ایمن و بدون مواد شیمیایی انتخاب کنید. به عنوان مثال، رنگ های ارگانیک و چوبی که در معرض آفت کش ها قرار نگرفته اند.

محصولات غیر سمی در دکوراسیون طبیعت گرا
استفاده از محصولات غیر سمی در دکوراسیون طبیعت گرا

 

 • پرورش ایده های دکوراسیون طبیعت گرا

در سبک زندگی طبیعت گرا، استفاده از دکوراسیون طبیعت محور و خاکی خانه، محیطی آرام و حال و هوای معتبری ایجاد می کند که انطباق با آن دشوار است.

برای کشف روش‌های بی‌دردسر برای افزودن به مفهوم طراحی داخلی و دکوراسیون طبیعت گرا در خانه به خواندن این متن ادامه دهید.

دکوراسیون طبیعت محور و خاکی خانه
استفاده از دکوراسیون طبیعت محور و خاکی خانه در سبک زندگی طبیعت گرا

 

در ادامه 9 ایده جذاب برای طراحی و دکوراسیون طبیعت گرا که باعث ارتقای سبک زندگی طبیعت گرا می­شود را با هم مرور می­کنیم.

 1. مواد اولیه و خام مورد توجه در دکوراسیون طبیعت گرا

استفاده از مواد اولیه در طراحی داخلی، مانند دکوراسیون چوب طبیعی، در سال های اخیر مرسوم شده است. به عنوان مثال، سنگ، چوب و فلز همگی به بافت اضافه می‌کنند و ارتباطی با دنیای بیرون ایجاد می‌کنند. علاوه بر این، این مواد اصالت و ماندگاری را برای هر سبک طراحی داخلی به ارمغان می آورند.

استفاده از مواد اولیه مانند چوب طبیعی
استفاده از مواد اولیه مانند چوب طبیعی در سبک زندگی طبیعت گرا

 

 1. استفاده از گیاهان طبیعی در طراحی داخلی

هیچ راه ساده‌تری برای وارد کردن فضای باز به جز ترکیب گیاهان طبیعی وجود ندارد! یک نکته ساده طراحی این است که فضایی جذاب با فضای سبز ایجاد کنید. به عنوان مثال، می تواند یک گیاه بزرگ در گوشه اتاق نشیمن یا یک قطعه مرکزی روی میز قهوه باشد. هر دو به یک فضا زندگی، لطافت و رنگ می بخشند. و اگر انگشتان سبز ندارید، مراقبت از گیاهان مصنوعی آسان است!

ترکیب گیاهان طبیعی
ترکیب گیاهان طبیعی در سبک زندگی طبیعت گرا

 

 1. تصویر زمینه الهام گرفته از طبیعت

تزئینات طبیعی دیوار لزوماً نباید سه بعدی باشد. یک اشاره ظریف به طبیعت را می توان از طریق یک کاغذ دیواری از کف تا سقف با منظره یا الگوی طبیعی چشمگیر به تصویر کشید. مهمانان شما غرق در فکر خواهند شد و به این دکور خانه الهام گرفته از طبیعت خیره خواهند شد.

 

تصویر زمینه الهام گرفته از طبیعت
استفاده از تصویر زمینه الهام گرفته از طبیعت در دکوراسیون طبیعت گرا

 

 1. آثار هنری الهام گرفته از طبیعت

آثار هنری الهام گرفته شده از فضای باز به عنوان تزئینات طبیعی دیوار، راهی عالی برای افزودن فضایی آرام به اتاق است. ایده های اتاق نشیمن طبیعت گرا می تواند در مورد چیزی غیر از فضای سبز یا مواد خام باشد. ارجاع به طبیعت از طریق یک اثر هنری جذاب، جذابیت بصری ایجاد می‌کند، به‌ویژه زمانی که رنگ‌های پاپ به آن اضافه می‌شود.

آثار هنری الهام گرفته از طبیعت
استفاده از آثار هنری الهام گرفته از طبیعت در سبک زندگی طبیعت گرا

 

 1. دکوراسیون طبیعت گرا با استفاده از اقلام حصیری برای داشتن یک خانه دنج

اقلام بافته شده از حصیر می توانند جذابیت زیبایی شناسی را برای هر اتاق در خانه شما ایجاد کنند. طراحی داخلی طبیعی آن یک بیانیه جسورانه را با یک وسایل روشنایی بافته شده یا مبلمان تشکیل می دهد. علاوه بر این، اقلام بافته شده طبیعی، مانند سبد یا کاسه، روی میزها یا قفسه‌ها نیز جذاب هستند.

اقلام بافته شده از حصیر
استفاده از اقلام بافته شده از حصیر در سبک زندگی طبیعت گرا

 

 1. رنگ های خاکی و دکوراسیون طبیعت گرا

شما می توانید زیبایی اتاق را با رنگ های طبیعی که حس آرامش را القا می کند تقویت کنید. به عنوان مثال، استفاده از رنگ های خاکی گرم مانند قهوه ای، سبز و آبی ملایم را در نظر بگیرید. علاوه بر این، سایه های طبیعی مانند سفید، بژ و خاکستری می توانند یک پالت رنگ خنثی آرامش بخش ایجاد کنند. به طور کلی، این سایه ها همچنین مکمل طراحی داخلی الهام گرفته از طبیعت هستند.

نگ های خاکی در دکوراسیون طبیعت گرا
استفاده از رنگ های خاکی در دکوراسیون طبیعت گرا

 

 1. استفاده از بافت سنگ در دکوراسیون

زیبایی طبیعی دیوار سنگی خود را در آغوش بگیرید! شما می توانید یک واحه شهری با دکور طبیعت در هر جایی، حتی در اتاق خواب خود ایجاد کنید. به جای آویزان کردن تزئینات طبیعی دیوار، از یک دیوار برجسته با سنگ یا بافت استفاده کنید. ابتدا یک پالت رنگی را انتخاب کنید که رنگ سنگ را تکمیل کند. سپس، ملافه با مواد طبیعی مانند کتان را انتخاب کنید. در نهایت، برخی از بافت ها را از طریق یک فرش یا پتو بافته شده وارد کنید تا حس طبیعی را تقویت کنید. در پایان، دیوار به سبک زندگی طبیعت گرای شما گرما و شخصیت می بخشد.

بافت سنگی در دکوراسیون طبیعت گرا
استفاده از بافت سنگی در دکوراسیون طبیعت گرا

 

 1. دکوراسیون طبیعی اتاق نشیمن

بافت ها، رنگ ها و مواد همگی در مواردی که یک اتاق نشیمن را منحصر به فرد می کنند، نقش دارند. این امر به ویژه هنگامی که به دکوراسیون الهام گرفته از طبیعت نگاه می کنیم، مهم است. یک فضای آرام زمانی به وجود می آید که دکوراسیون طبیعی مدرن را شامل شود. علاوه بر این، بافت ها عمق و بعد بصری ایجاد می کنند.

توجه به بافت ها، رنگ ها و مواد در دکوراسیون طبیعی اتاق نشیمن

 

 1. ایجاد یک دیوار زنده در سبک زندگی طبیعت گرا

در مورد ایجاد یک دیوار زنده در خانه خود چه نظری دارید؟ این باغ های عمودی منحصر به فرد و از نظر بصری چشمگیر هستند. با ترکیب گیاهان و مواد ارگانیک، می توانید یک اثر هنری پر جنب و جوش را با طبیعت خلق کنید. به علاوه، فواید سلامتی را نیز به همراه دارد! به عنوان مثال، یک دیوار زنده کیفیت هوا را بهبود می بخشد و با ایجاد یک محیط آرامش بخش، استرس را کاهش می دهد.

ایجاد یک دیوار زنده در دکوراسیون طبیعت گرا

 

آیا می خواهید دکوراسیون طبیعت مورد تایید طراحان را برای خانه خود داشته باشید؟

با همکاری با کارشناسان برجسته معماریال، می توانید خانه رویایی خود را در کمترین زمان بدست آورید. بنابراین، برای شروع امروز، یک مشاوره رایگان طراحی داخلی را برنامه ریزی کنید!

با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید