Loading…
راهنمای خرید لوستر

چگونه یک لوستر زیبا، شیک و مناسب انتخاب کنیم؟

آیا می دانید که قیمت خرید لوستر شیک چه ارتباطی با شیوه طراحی دکوراسیون داخلی دارد؟ 

چگونه یک لوستر قیمت مناسب انتخاب کنیم؟ آیا خرید لوستر دسته دوم کار مناسبی است؟ لوستر مدرن مناسبت است یا لوستر کلاسیک ؟ هنگام انتخاب چراغ برای خانه، آیا می توان تنها به لیست قیمت لوستر اکتفا کرد؟ موقع نصب لوستر سقفی چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟ مقایسه انواع لوستر توسط طراح دکوراسیون خانه و محل کار چگونه انجام می شود؟ طراحی خوب، چگونه قیمت خرید لوستر شیک و مناسب را کاهش می دهد؟ پاسخ این سوالات و سوال های دیگر را در گنجه معماریال جستجو کنید. در این فیلم کوتاه با مهمترین نکات موقع خرید و انتخاب لوستر آشنا می شوید ...

مهمترین نکته در هنگام انتخاب لوستر مناسب، ارتفاع سقف است. در خانه ای با سقف کوتاه، هرچه ارتفاع لوستر بیشتر باشد، اثر کوتاه بودن سقف تشدید می شود. پس بهتر است میان ارتفاع لوستر و ارتفاع سقف فضایتان نوعی تناسب ایجاد کنید.

قاعده کلی این است که یک ارتفاع مناسب برای لوستر سقفی بین یک چهارم و یک پنجم ارتفاع کف تا سقف است.

مثلاً اگر ارتفاع سقف خانه شما 3 متر است، یک لوستر با ارتفاع 60 الی 75 سانتیمتر می تواند انتخاب خوبی باشد. البته این تنها پارامتر نیست و نکاتی دیگر را هم باید در نظر بگیرید. 

نکته دیگر این است که آیا لوستر شما بیشتر جنبه دکوراتیو و تزئینی دارد یا هدف شما بیشتر تامین نور مناسب است؟ کاملاً روشن است که اگر جنبه تزئینی مهم تر است، زیبایی و فرم لوستر و جنس آن اهمیت خواهد داشت. اما اگر مقدار نور آن مهم است، باید در مورد تعداد شاخه ها هم دقت کنید. لوستر های شیشه ای و کریستالی به دلیل ظرافت هایی که دارند بسیار شکننده هستند و طبیعتاً طول عمر کمتری دارند، پس اگر مستاجر هستید سعی کنید بیشتر به استحکام و روش نصب و بازکردن آویز سقفی دقت کنید. 

در این فیلم کوتاه با مهمترین نکات مربوط به انتخاب و خرید لوستر مناسب آشنا می شوید …

راهنمای خرید لوستر ( چه لوستری بخرم؟ )

  • رنگ لوستر با رنگ مبلمان و سایر بخش های چیدمان خانه شما هماهنگ باشد.
  • مدل لوستر و سبک چراغی که می خرید با سبک دکوراسیون شما منطبق باشد. 
  • رنگ نور و نوع لامپی که برای لوستر انتخاب می کنید در جلوه و زیبایی آن بسیار تاثیر گذار است.
  • مقدار مصرف برق و تعداد شاخه های لوستر را با نور مورد نیاز خود بسنجید.
  • کیفیت و جنس لوستر خیلی مهم است. فلزات مرغوب در طول زمان دچار خوردگی و تغییر رنگ نمی شود.

لوستر مناسب برای اتاق پذیرایی

لوستری که برای اتاق پذیرایی و اتاق ناهارخوری انتخاب می کنید، با توجه به ارتفاع سقف بهتر است بین 155 تا 170 سانتی متر از کف زمین فاصله داشته باشد. پیشنهاد می کنیم اندازه لوستر حدود 20 تا 30 سانتی متر از عرض میز کوچک تر باشد تا بتواند نور را به خوبی بر روی میز پخش کند. فاصله میز از لوستر بهتر است حدود 75 سانتی متر باشد.

لوستر مناسب برای آشپزخانه

نور در آشپزخانه بسیار اهمیت دارد و بنابراین انتخاب لوستر آشپزخانه باید به نحوی باشد که نور کافی را برا روی میز کار آشپزخانه و محل آماده سازی غذا تامین کند. لامپي که در لوستر آشپزخانه يا چراغ آويز استفاده مي کنيد، بايد نور مناسبي داشته باشد و اگر قرار است از آويز شيشه اي استفاده کنيد، نبايد زرد باشد يا نور زرد داشته باشد. هم چنين بهتر است براي صرفه جويي در مصرف برق، از لامپ هاي  LED کم مصرف استفاده کنيد. 

لوستر اتاق خواب

بهترین نکته راهنمای خرید لوستر مناسب برای اتاق خواب، تامین نور غیر مستقیم است. معمولاً مقدار بودجه ای که برای روشنایی اتاق خواب در نظر گرفته می شود کمتر از فضاهای پذیرایی و عمومی است. در عین حال فرم چراغ، لوستر و آباژور در دکوراسیون اتاق خواب خیلی اهمیت دارد.